Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [1]
З досвіду виховної роботи. [4]
Англійська мова. [4]
Методична робота. [1]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS


YOU ARE WELCOME!


П`ятниця, 17.05.2024, 11:52
Головна » Статті » З досвіду виховної роботи.

ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – ОСНОВА ДЕМОКРАТИЧНОЇ УКРАЇНИ

«ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – ОСНОВА ДЕМОКРАТИЧНОЇ УКРАЇНИ»

Мета та завдання:

  • поглибити знанн учнів про Європейський Союз;

  • формувати в учнів європейські цінності, розуміння основних принципів толерантності, міжкультурного діалогу, демократичних перетворень та поваги до верховенства права;

  • виховувати повагу до національних, культурних надбань та української ідентичності в родині європейських народів;

  • навчити учнів розуміти грані особистості; розрізняти ознаки самоповаги, власної гідності; усвідомлювати роль цінностей в житті людини;

  • розвивати громадянську позицію та відчуття причетності до європейських цінностей.

Обладнання:

  • Державний Прапор України, Державний Герб України, зображення прапору Євросоюзу;

  • карта Європи та України;

  • музичні записи Державного Гімну України та Гімну Євросоюзу;

  • аркуші паперу, маркери.

Хід уроку

Вчитель: Дорогі одинадцятикласники! Ось і настав той час, коли Перший дзвоник покликав вас до школи востаннє. Шкільне життя для вас спливає кожної хвилини, наближаючи до порогу дорослого життя. Сьогодні ви ще учні, діти, а наприкінці навчального року ви, юнаки та дівчата понесете у доросле життя свої власні сподівання, надії свої власні цінності.  

 

Наразі відбувається глобалізація суспільства: Глобаліза́ція (англ. globalization) — процес всесвітньої економічної, політичної та культурної інтеграції та уніфікації. Тому кожен  з вас повинен мати  не тільки  необхідні компетенції,  ґрунтовні знання з різних предметів, а й бути гідним громадянином, патріотом своєї держави; інтелектуально розвиненою, духовно і морально зрілою особистістю, яка  готова протистояти викликам глобалізації життя.

 

У глобальному світовому суспільстві ви, як представники української молоді не повинні втра­чати свою індивідуальність, глибоке відчуття єдності зі своїм народом, маєте поважати духовні, моральні і культурні над­бання свого народу. Через ваше власне ставлення розвивається і виявляється система цінностей і якостей вашої особистості.

 

Вчитель: Розглянемо поняття «цінність», звернувшись до тлумачного словника.

Учень: Цінністьбудь-яке матеріальне або ідеальне явище, яке має значення для людини чи суспільства, заради якого вона діє, витрачає сили, час, гроші, здоров'я тощо, заради якого вона живе.

Вчитель: Цінності можуть бути різними:

Вчитель: Ми поговоримо зараз про ті життєві цінності, які важливі особисто для вас.

Вправа «Що дані цінності означають для мене»

Життєві цінності можна визначити, використовуючи такий принцип:

• Складіть список того, що робить вас щасливим.

• Проаналізуйте, наскільки кожен пункт для вас життєво важливий? Якщо ви спокійно або зі скрипом можете прожити без цього - викреслюйте.

• Періодично повертайтеся до списку, проводячи його аудит, поки не залишиться п’ять  пунктів.

Це і будуть ті життєві цінності, які визначають ваше життя. Найімовірніше, вони будуть відображати ваш світогляд, який сформувався під впливом оточуючих вас людей і життєвого досвіду.

 

Вчитель: Ви разом навчаєтесь у школі вже 11-й рік і знаєте добре один одного: хто чим живе, які цінності сповідує. Озвучте, яка цінність притаманна вашому товаришу.

Презентація свого друга

Кожен учень озвучує «цінність»,  яка притаманна тому чи іншому учню, вручає її у вигляді медальки тому учневі, якій на його думку вона притаманна.

Вчитель: Ви стали свідками того факту, що кожен з вас є носієм певної цінності і вони різні. Але кожного дня ви навчаєтесь в одному класі, спілкуєтесь, вирішуєте спільні проблеми. Несучи свої цінності ви товаришуєте, стаєте партнерами у рішенні різних повсякденних питань та користуєтесь рівними правами та можливостями. Знайшовши спільну мову у цьому класі, у цій школі, ви вчитесь співіснувати у великому світі.

      Сучасний світ є полем розмаїття культур, міжнаціональних інтересів, співдружністю народів у багатоетнічному суспільстві. Важливо, щоб у сучасному світі відбувався міжкультурний діалог, рівноправним учасником якого є Україна. Одним із таких шляхів є знання традицій, культури, історії інших країн. Тому я пропоную сьогодні обговорити тему нашого першого уроку: «Європейські цінності – основа демократичної України».

 

Вчитель: В цьому році наша держава святкувала 26-й рік своєї незалежності. Сьогодні країни усього світу дивляться на нас, сподіваючись, що наш незламний дух реалізується в конкретних справах, які підвищують авторитет і значення України у світі. Географічно Україна є центром Європи, єдина країна Європи, яка має спільний кордон із сімома країнами-сусідами.

 

В основі економічного та соціального процвітання Європи лежить перш за все культура, цивілізація. Саме Європа створила сучасний світ таким, яким він є, саме тут були закладені основи сучасного державництва, громадянського суспільства, ефективної ринкової економіки, системи соціальної справедливості.

 

Політичні та економічні перспективи нашої країни пов’язані з Євроінтеграцією. Кожен з нас має діяти, як європейці: послідовно та наполегливо впроваджувати європейські стандарти життя, втілювати європейські цінності у нашій державі.

(Перегляд відео 2 «Європа починається з тебе»)

 

Вчитель: Тож які вони, європейські цінності?

(Перегляд відео 3 «Які вони, європейські цінності»)

 

Презентація «Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну» (4).

Слайд 1

Європейські цінності це загальнолюдські принципи і норми життєдіяльності людини, суспільства й держави. Вони закладені в угодах і закарбовані в законодавстві. Важливо, що в європейському житті існує повага й прагнення до повного дотримання цих цінностей. Європейський канон цінностей не обмежений національними кордонами.

 

Слайд 2

Основними нормами й принципами функціонування європейської спільноти є: Демократія це такий спосіб управління державою, коли населення має можливість вільно обирати тих, хто ними управляє і піклується про добробут й гарне життя всіх громадян в однаковій мірі. Це свобода слова й вибору, але не вседозволеність. Свобода здійснюється в рамках закону, перед яким всі рівні.

Слайд 3

Верховенство права вся діяльність в державі базується на законах, які всі мають виконувати. Суперечності й спори вирішуються також на основі норм і принципів, що містяться в законах, мирним шляхом.

 

Слайд 4

Рівні умови для всіх, це коли створені умови для всіх,хто бажає, незалежно від статі, віку, національності та віросповідання, вільно навчатися, працювати. Це повага до прав людини – право на життя, здоров’я, освіту, право обирати релігію й мову спілкування.

 

Слайд 5

Побудова суспільства турботи й справедливості це суспільство, в якому всі піклуються один про одного і поважають один одного. Податки спрямовуються на виплату пенсій, заходи з охорони здоров’я, на допомогу безробітним, забезпечення недієздатних осіб (інвалідів). Цей процес називається «побудова системи соціального захисту», яка має захищати уразливих членів суспільства.

 

Слайд 6

Повага до себе й інших складається з таких цінностей як терпимість, повага тавзаєморозуміння.

Повага до етнічних і культурних особливостей є важливим здобутком ЄС.

 

Слайд 7

Мир. ЄС докладає зусиль для забезпечення миру й стабільності як в середині об’єднання, так і за його межами. Іноді в родині європейських народів трапляються непорозуміння, як в усіх родинах. Але лідери європейських країн вирішують їх мирним шляхом і мирно співпрацюють один з одним заради спільного розвитку. ЄС допомагає підтримувати мир і в сусідніх країнах. ЄС надає найбільшу допомогу біженцям – це особи, що тікають з рідної країни, в якій ведуться війни або конфлікти.

 

Вчитель: Отже, кожен прагне найкращого для себе та своїх родин, що ви можете запропонувати для інтегрування європейських цінностей в наше повсякденне життя?

(Відповіді учнів)

Вчитель: Бачення шляху інтегрування європейських цінностей у наше життя узагальнено у наступному відеоролику.

(Перегляд відео 5 «Мої європейські цінності»)

 

Створення асоціативного куща «Європейські цінності»

Вчитель: Наміри нашої країни формувати та розвивати європейські цінності - це мир і свобода, толерантність і повага людської гідності, рівність і демократія, справедливість і відсутність дискримінації, повага до верховенства права і дотримання прав людини. (9)

Вчитель: Україна, в якій сповідують європейські цінності має бути такою.

(Перегляд відео 6 «Мої європейські цінності»)

Вчитель: Сьогодні великого значення набуває міжкультурний діалог - шлях, на якому шукаються способи спільних рішень, розвитку співпраці, обміну та партнерства. Це діалог культур та традицій, толерантна взаємодія між людьми різних соціальних, етнічних та вікових груп.

Вчитель. Усього на території Європи розташовано 45 незалежних країн, економіка і культура яких тісно пов’язані. Кожна країна має свою неповторну особливість, характерну рису. Пропоную вікторину «Відгадай європейську країну».  

Вікторина «Відгадай європейську країну». 7 Презентація.

Завдання: прослухавши опис, назвіть країну Європи.

 Вправа «Страви європейських країн». 8 Презентація.

Кожна держава має свої особливості народної кухні та традиційні страви, які стали своєрідними візитками країн.

Завдання для груп. Кожна група отримує картки, на яких вказані назви країн та їх традиційні страви. Необхідно знайти відповідність країни та її страви.(Перевірка відповідей)

Вчитель: Україна є сусідом великого континентального об’єднання держав під назвою Європейський Союз, до складу якого увійшла переважна більшість держав Європи. Загальною стратегічною метою становлення України як європейської держави є отримання повноправного членства в Європейському Союзі. Ви, наша молодь, відчуваєте на собі найбільшу відповідальність за наше спільне майбутнє. Саме молода генерація України не бачить альтернативи європейській перспективі розвитку нашої держави. В житті все починається з малого і відчуття себе європейцем теж. Безпосередня співпраця, розуміння європейських цінностей є важливою запорукою нашого добросусідства. Ви маєте пам’ятати: майбутнє залежить від кожного з вас!

Висновок

Вчитель: Мета цивілізаційного розвитку України — гідна самореалізація людини. Під гідною самореалізацією можна розуміти розкриття життєвого потенціалу людини в тілесному, творчому й духовному вимірах, що робить її креативною, а тому корисною для сучасного інноваційного суспільства. Гідна самореалізація означає діяльність, яка не лише розкриває здібності людини, а й приносить задоволення її потреб та потреб її родини.

     Тож бажаю вам зробити все можливе, щоб розкрити свій потенціал і стати саме такою самодостатньою людиною. Адже самодостатня людина є щасливою — і в професії, і в родині, і в соціальному громадянському просторі. Така людина вступає у відносини, здатні створювати відкрите демократичне суспільство. Зараз у кожного з вас є можливість активно працювати над собою, приймати активну участь у житті класу, школи, своєї громади, ви майбутня еліта нашого суспільства, повинні формувати такі здібності, щоб  ефективно працювати в обраній сфері суспільного життя.

Підсумок уроку

Рефлексія

Вчитель: Перед вами плакат, що відображає тему нашого уроку. Виберіть та розмістіть смайли на плакаті: жовті – я поділяю цінності, красні – не поділяю.

 

Вчитель: Дякую за співпрацю!

 

Джерела:

https://drive.google.com/file/d/0B6mbipmLa0SUSGxhVUpVUnE3ckU/view

https://drive.google.com/file/d/0B6mbipmLa0SUYThmcE5GanJybDg/view

https://drive.google.com/file/d/0B6mbipmLa0SUbzlJQ2YxbnR5X0k/view

https://drive.google.com/file/d/0B6mbipmLa0SUbWtzcUJEZ3pjdkk/view

http://koippo414.at.ua/100tysyach/2017/PershiyUrok2017/orientovni_pitannja.pdf

https://uk.wikipedia.org/wiki/Цінність

 

 

 

Категорія: З досвіду виховної роботи. | Додав: Jane (02.12.2017) | Автор: Уманська Жанна Олександрівна E W
Переглядів: 433 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz